Jak probíhá instalace fotovoltaické elektrárny?

27. 6. 2023

Jak probíhá realizace fotovoltaické elektrárny

Realizace fotovoltaické elektrárny není pouze montáž fotovoltaických panelů na Vaší střechu. Tento proces obnáší mnoho přípravných, projekčních i administrativních úkonů, bez kterých to prostě nejde. Níže popisujeme celý proces krok po kroku od první poptávky až po vyplacení dotace NZÚ na Váš účet. Naše řešení na klíč však řeší téměř veškeré kroky za Vás, je potřeba pouze Vaše součinost.

Poptávka 

Vše začíná poptávkou. Některou z níže uvedených možností nás oslovíte, my se s Vámi spojíme a probereme společně základní body, dle kterých lze určit co by pro Váš dům dávalo smysl. Zjistíte velikost systému který je pro Vás vhodný a samozřejmě jakou investici obnáší.

Připravíme nabídku která dává smysl

I přestože Vám zasíláme prvotní návrh, rozhodně od nás nečekejte tabulkovou nabídku. Už v tuto chvíli se jedná o individuální nabídku, která zohledňuje vlastnosti Vašeho domu. Zasíláme Vám obsáhlý návrh, včetně technických informací o navrhovaném řešení. Na telefonu je připraven zástupce, který Vám zodpoví veškeré dotazy. Toto řešení si prostudujete, a pokud se Vám líbí ozvete se nám pro termín prohlídky domu.

Posíláme technika

Dvakrát měř a jednou řež. Navržené řešení musí být proveditelné, proto k Vám posíláme technika který s Vámi důkladně projde a prodiskutuje veškeré technické záležitosti. Rozmístění panelů, umístění technologie, kabelové trasy či stav rozváděčů se prověří a vy tak dostáváte finální řešení, dle kterého lze systém skutečně realizovat. 

Technik s Vámi nepodepisuje žádné závazné dokumenty, jeho úkolem je projít technickou proveditelnost realizace a seznámit Vás detailně s tím, co instalace obnáší. 

Na základě informací z prohlídky jste dostali finální návrh

Připojení k distribuční síti

Jste rozhodnuti a potvrdili jste nám Váš zájem fotovoltaiku zrealizovat. V tuto chvíli je čas prověřit poslední, avšak zásadní věc, která může realizaci zkomplikovat. Co nejdříve pro Vás tedy vyřizujeme žádost o připojení k distribuční soustavě, pokud připojení klapne, jste ve hře. Žádost se podává přímo na předem smluvené parametry a její výsledek dorazí nám i Vám, tak abyste měli kontrolu nad úkony které děláme.

Podpis smlouvy o dílo

Dle Vámi schváleného detailního návrhu a podmínek určených smlouvou o připojení sestavujeme smlouvu o dílo. Samozřejmostí jsou férové platební podmínky, jasně danné komponenty, a finální cena. Garantujeme výši a získání dotace.

Úhrada první zálohové platby

Po podpisu smlouvy vám zasíláme fakturu na 50% z celkové ceny díla. Faktura vám dorazí do 10 dnů a její splatnost je 30 dnů od vystavení. 

Připravíme projektovou dokumentaci a žádost o dotaci

Distribuční společnosti, která Vaší fotovoltaiku schválila předkládáme projektovou dokumentaci. Statnímu fondu předkládáme žádost o dotaci.

Realizujeme

V předem smluveném termínu a samozřejmě ve lhůtě uvedené ve smlouvě o dílo se pouštíme do realizace. Obyvkle se vše podaří do 2 pracovních dnů. Přijedeme včas, a když odjíždíme, uklidíme po sobě.

Revize

Zařídíme návštěvu revizního technika, který instalaci prověří, a vystaví revizní zprávu.

Úhrada druhé zálohové platby

Nyní Vám zasíláme zálohovou fakturu na 40% z celkové částky, splatnost je 14 dnů.

Výměna elektroměru / První paralelní připojení

Doložíme veškeré dokumenty a požádáme distribuci o výměnu elektroměru. Jakmile je výměna elektroměru dokončená, fotovoltaickou elektrárnu lze naplno využívat.

Předáme vám dílo a fakturujeme zbylých 10% ceny

Předáme Vám veškerou dokumentaci, manuály a pečlivě vše vysvětlíme. Zasíláme fakturu na závěrečný doplatek.

Zařídíme vyplacení dotace

Jakmile je vše dokončeno a je uhrazena poslední platba, státnímu fondu doložíme veškerou dokumentaci a poždáme o vyplacení dotace na Váš bankovní účet.

Vyplacení dotace

Dotace je obvykle vyplacena do 8 týdnů po uhrazení závěrečné platby.