Naše kořeny Fotovolt system s.r.o.

Věříme tomu, co děláme

Na počátku všeho byla fascinace tím, že elektřinu lze získávat jen z dopadajícího slunečního záření, bez spalování čehokoli, potichu a v místě spotřeby. A to i na běžném rodinném domě či firemní střeše. Na podzim roku 2009 oslovil kvalifikovaný elektrotechnik Jiří Pecen svého bratra Václava Pecna, který si poradí snad s každým mechanickým úkolem, zda by se s ním pustil do společného podnikání.

Přepočítávání megawatthodin elektřiny vyrobené z fotovoltaiky na vagóny uhlí, které není potřeba spálit v elektrárně, tak záhy vyústilo v založení firmy Fotovolt system s.r.o.

 

 

Jak to všechno začalo

Zásadní roky naší společnosti od založení až po současnost.

2009

Poprvé jako Fotovolt system s.r.o

Na podzim roku 2009 se po všech potřebných certifikacích pouštíme do naší první fotovoltaické elektrárny jako firma Fotovolt system s.r.o. Získáváme osvědčení TIČR a navazujeme dodavatelské vztahy. I naše první fotovoltaické elektrárny stále dobře fungují a provádíme na nich pravidelné revize.

2009

2010

První velký rok

V roce 2010 se věci začínají hýbat. Jako nováček oboru jsme neotáleli, inovovali, rostli a hranici prvních instalovaných 100 kWp výkonu jsme překonali za pár měsíců. Budujeme kvalitní tým lidí.

2010

2011

Poprvé v zahraničí

První zahraniční instalace na sebe nenechala dlouho čekat. Fotovoltaickou elektrárnu jsme nainstalovali na klíč na Slovensku a to hned s výkonem nad 100 kWp. 

2011

2012

Referenční objekt

Zpustlou bývalou pastoušku v Bezděkově jsme od základů zrekonstruovali v referenční objekt, na kterém zákazníkům živě popisujeme chod domu s fotovoltaikou. Krásnou chalupu si můžete pronajmout k rekreaci na Vysočině. Snadno si zde nabijete elektromobil.

2012

2015

Přichází Nová zelená úsporám

První vlna dotačního titulu NZÚ pro pořízení fotovoltaiky byla spuštěna v roce 2015. Její vznik jsme podpořili pomocí s vytvořením odborného posudku pro vyhodnocování projektů.

2015

2016

První hybridní systém

Fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy se velmi rozmohly s příchodem akumulace do baterií. Lepší využitelnost vyrobené energie i záloha spotřebičů pro případ výpadku sítě se staly impulsy pro zájemce o domácí FVE.

2016

2017

Divize údržby FVE

Pro naše zákazníky jsme v tomto roce spustili program pro údržbu stávajících fotovoltaických elektráren. K servisu, pravidelným revizím a termografické kontrole se nyní přidává také čištění fotovoltaických panelů.

2017

2019

Instalace které mají smysl

Ve firemních instalacích pokračujeme dále i přes to, že nyní není vypsána žádná podpora. Stavíme takové projekty, které mají i bez dotačních titulů rozumnou návratnost. 

2019

2021

Nová, zlepšená NZÚ

Cena elektřiny letí nahoru a dotace pro rodinné domy jsou nyní výhodnější, jednodušší i spravedlivější. Rozumně rosteme a děláme dále naši práci tak, aby bylo vše udržitelné.

2021

2022

Každoroční růst společnosti

Firemní fotovoltaické projekty jsou státem podporovány a investice do nich jsou stále lákavější. Rodinné domy pokračují. Meziročně pravidelně rosteme.

2022

2023

Nepolevujeme

Česká republika se zotavuje z boomu, který přinesl do fotovoltaického oboru nové vlny, ne všechny však pozitivní. Z naší cesty neuhybáme, prohlubujeme partnerství se Solární asociací a zasazujeme se o férovou fotovoltaiku v ČR. Jsme zdravá společnost s vlastními týmy a bez subdodavatelů. Pokrýváme sektor rodinných domů i firem. Každoročně instalujeme megawaty nového, obnovitelného výkonu.

2023

Mohli jste nás vidět

Reportáž pro ČT

Na co se soustředit při výběru fotovoltaické elektrárny? Poradíme první krok pro pořízení ale i jak na bezpečnou instalaci.

Přečíst celé

Rozhovor s Jiřím Pecnem

Jak jsme se dostali k fotovoltaice ? Jako osobnost obce byl Jiří Pecen vybrán pro rozhovor. 

Přečíst celé

Článek "Jak nenaletět?"

Rok 2022 přináší do oboru fotovoltaických elektráren nové vlny. Jak se neztratit v přemíře informací.

Přečíst celé

Proč fotovoltaiku od nás?

Realizujeme fotovoltaické elektrárny od jejich návrhu až po servis a údržbu.

Dotace až 212 500 Kč

Získání dotace vám smluvně garantujeme.

Žádosti podáváme před realizací.

Záruky na výkon

Záruka 30 let na výkon fotovoltaických panelů a 10 let na baterii.

Realizace na klíč

Namontujeme funkční řešení, vyřídíme administrativu a uklidíme po sobě.

Instalace od 1 do 3 měsíců

Od smlouvy o připojení máte FVE průměrně do 2 měsíců v chodu.

Záloha jen 10%

Tuto rozumnou zálohu platíte až po platné smlouvě o připojení.